Tehlikeli olmadığına inanamayacağınız 10 gerçek

1 min


Sponsored Links

Zehir olan her şey tehlikelidir, her şey kansere neden olur; her şey beynini ters çevirir; her şey her şey her şey…. Bu,  televizyonlarda, internet sitelerinde her gün söylendiğimiz şeydir ve korku sattığı için böyle şeyler söylemeleri de mantıklıdır. Ayrıca, çevrenizdeki risklerin neler olduğunu anlamak, bilinçlenmek için hep ihtiyatlı mı davranmanız gerekiyor? Ya da, her şey gerçekten söylendiği kadar tehlikeli mi? Hayatımızın kültleri arasına girecek ve her zaman tehlikeli bildiğimiz 10 şeyin aslında tehlikeli olmadığını sizlere göstermek istedik.


 1. alpinpon
  2

  Cıva, deriye temas ettiğinde deri tarafından çok çok yavaş emilir. Bu da, basitçe, ona dokunmanın cıva zehirlenmesiyle sonuçlanmayacağı anlamına gelir; Ayrıca görüntülerde izlediğiniz  videonun sahibi çıplak el ile cıvaya dokumaktadır. Teorik olarak, onu diline dahi sürebilir. Kaldı Ki Cıva 19. Yüzyılda Amerika’da kullanılan en güvenli ve en etkili müshillerden biriydi. Bunu dışında, tüm sıvılar gibi, Cıva da zamanla buharlaşır ve gaz haline dönüşür.  eğer bu gaz, ciğerler tarafından emilirse, toksik olabilir. Bundan kaçınmalıyız. 

  Cıvaya Dokunma Video

  Your email address will not be published.Required fields are marked * 2. alpinpon
  0

  Dev bir asteroid ya da kuyruklu yıldız dünyaya çarpıp en gelişmiş yaşam biçimlerini yok edebilir mi? Edebilir. Daha önce olmuş. Peki hayatımız boyunca tekrar olacak mı? Muhtemelen olmayacak. NASA, 2035'te dünyaya çarpma ihtimali olan( 2013 TV135 adlı) bir asteroidi izliyor. Fakat NASA, bizi ıskalayacağından emin. Bizi ıskalamayacak gibi olsa dahi, endişelenmeyin,  devletlerin"Asteroid  çarpması kaçınılmazdır" olarak adlandırılan olaylar  için önlemleri ve yedek planları vardır. Ayrıca dünyanın bir köşesi hariç tüm dünyaya isabet etse bile İnsanları yok etmesi pek olası değildir, çünkü dinozorlardan farklı olarak bizler kışın dondurucu etkisinden kurtulmak için, kalın, çok katlı elbiseler giyebilir ve depolanmış yiyecekleri yiyebiliriz.

  Your email address will not be published.Required fields are marked *


 3. alpinpon
  0

  Özellikle Maraş dondurmasının şoklama işlemlerinden aşina olduğumuz kuru Buz, yani Dondurulmuş CO 2, 0 ın altında yaklaşık -109 derecedir. Bunu bilerek, onu yemenin korkunç, muhtemelen çok tehlikeli bir fikir olacağını düşünürüz. Ama o kadar da tehlikeli değil. Kuru buzu yerseniz, kurubuz; midenizde sadece kabarcıklar oluşturur ve bunun sonucu midenizdeki duvarları izole eden bir miktar gaz oluşur. Ama yine de kuru buzu sakın yemeyin, sadece o kadar abartılı bir tehlikesi olmadığından bahsetmek istedik.

  Your email address will not be published.Required fields are marked *


 4. alpinpon
  0

  İaç ve zehir arasındaki farkın doz olduğu söylenir .  Youtube kullanıcısı Cody suyun içinde eritilmiş siyanürü içtikten sonra tehlikeli bir durum olmayacağını kanıtlamıştır. Karaciğerimiz, az miktarda siyanürü oldukça hızlı bir şekilde yok edebilir, çünkü pek çok meyve ve tohumda DOĞASI GEREĞİ az miktarda siyanür bulunur. Çektiği videoda Cody az miktarda siyanür alarak siyanürün belirli ölçüye kadar tehlikeli olmadığını insanlara göstermek istemiştir. Cody'ye benzemiyorsanız, kimyasallarla çalışmak için bir sürü deneyime sahip değilseniz ve biraz da deli değilseniz, yine de bilinen zehirleri denemekten kaçınmak, en iyisi.

  Siyanür İçmek Video

  Sponsor Bağlantılar

  Your email address will not be published.Required fields are marked *


 5. alpinpon
  0

  Hayatınızı video oyunları oynarken harcamanın en büyük tehlikesi egzersiz eksikliği olabilir. Fakat Video Oyunları'nın (ki şiddet içeren oyunlar da dâhil olmak üzere) herhangi bir yaş grubundaki oyuncularını daha saldırgan ya da şiddet düşkünü hale getirdiğine dair bir kanıt bulunmamaktadır. Silahlı, kılıçlı ve her türlü cephane içeren bazı oyunların üzerinde 12 yaş üstü yazmasına rağmen 18 yaşın altındakilere satılmamasının gerektiğini düşünen pek çok kişi var, ancak bu şekilde düşünenlerin savlarını destekleyecek hiçbir kanıt mevcut değil. Sadece Yaşınıza hitap eden oyunu oynarken, arada bir de hava almak amacıyla yürüyüş yapmanız öneriliyor.

  Your email address will not be published.Required fields are marked *


 6. alpinpon
  0

  Herkesin çok olduğu bir yoldaysanız ve aracınızda bir sıkıntı yoksa 160 km / saat hızla gitmek oldukça güvenlidir. Almanya ’yı ele alalım.  Almanya'nın mühendislik harikası otobanlarında, standart binek otomobilleri için hız sınırı yoktur, ancak bazı römorklu araçlar için sınırlama getirilmiştir.  Bu otobanlarda hızlı gitmediğiniz takdirde kaza yapma riskiniz daha olasıdır. Ayrıca birçok yarışçı buralarda hız denemeleri yapmaktadır.

  Your email address will not be published.Required fields are marked *


 7. alpinpon
  0

  1986'da Çernobil kazasının bulunduğu terk edilmiş Pripyat şehrine girip dolaşmak mümkündür; Bu önerilen bir şey değildir, ancak böyle bir imkan vardır, orada çok fazla oyalanmazsanız tehlikeli bile  değildir. Bu terk edilmiş hayalet şehirde kimi zaman mutant hayvanlarla da karşılaşabilmek mümkün görünmektedir. Şehir ve ormanlık alanlarda hala biraz radyoaktivite olsa da, vahşi hayat bu terk edilmiş şehirde gelişmeye devam etmektedir.

  Your email address will not be published.Required fields are marked *


 8. alpinpon
  0

  Bubonic Plague - ya da Kara ölüm denilen hastalıktır. - 1300'lü yılların ortalarında beş yıllık bir süre zarfı içerisinde 25 milyon insanı öldürmüştür (ki bu sayı Avrupa'nın nüfusunun üçte birinden fazladır) Veba vakıaları halen Amerika Birleşik Devletleri'nin bazı eyaletlerinde görülmektedir. Veba, Yersinia Pestis denilen ve doğal olarak oluşan bir bakteriden kaynaklanmaktadır. Genellikle, veba, enfekte kemirgenleri ısıran pireler veya kenelerle ortaya çıkar ve bu hayvanların da insanları ısırmasıyla insanlara bulaşır. Yılda yaklaşık 7 veba vakası olmaktadır ve tedavi edilmezse tehlikelidir, fakat antibiyotiklerle tedavi edilebilir, çünkü virüs değil bakteriyel bir enfeksiyondur.

  Your email address will not be published.Required fields are marked *


 9. alpinpon
  0

  Akreplerin yaklaşık olarak 1.500 civarı bilinen türü vardır ve bunların sadece 25'i bir insanı ölüm döşeğine sürükleyebilecek zehire sahiptir ve bu türlerden yalnızca biri Güneydoğu Anadolu bölgesinde görülmüştür. Adı leiurus uinquestriatus.Tabi ki  bu, akrep sokmalarının kötü olmadığı anlamına gelmiyor. Akrebin enjekte ettiği zehir çok acı vericidir ve 48 saate kadar sürebilir, ancak çoğu ölümcül değildir. Ölümcül akrep sokmalarında bebekler ve yaşlılar en çok ölüm riski taşıyanlardır. Ve Akreplerin çok büyük çoğunluğu ölümcül değil, sadece korkutucu görünür. 

  Alıntı: list25

  Your email address will not be published.Required fields are marked *


 10. alpinpon
  -1

  Eskilerden beri hep şöyle bir tartışma vardır. Çiğ ve pastörize edilmemiş süt içmek insanı hasta eder mi? İnsanlar, geçmişte, çiğ süt içerisindeki bakterilerden hasta olmuş ve hatta ölmüşlerdir. Bu nedenle çiğ süt fikri bazı insanlarda neredeyse bir histeri yaratmaktadır. Pastörizasyon, bakterileri öldürmek için sütün çabucak yüksek bir sıcaklığa getirildiği ve daha sonra tekrar soğutulduğu ısıl işlemdir. Marketlerden aldığımız sütler teknik olarak zaten pişirilmiş durumdadır.  Pastörizasyon, sütte olabilecek herhangi bir zararlı bakteriyi öldürür. Ancak bunun yanında vücudumuzun sütü işlemek ve sütteki tüm besinleri alabilmek için ihtiyaç duyduğu Lactobacillus, gibi yararlı bakterileri de öldürmektedir. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre Süt dışındaki diğer gıdalardan hasta olanların sayısı çok çok fazladır. Bu da temiz alanlarda yetiştirilen hayvanlardan elde edilen çiğ sütün tamamen güvenli olduğunu gösteriyor.

  Your email address will not be published.Required fields are marked *

Add Your Content
Or
Paste a YouTube, Instagram or SoundCloud link or embed code.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

Funny Funny
26
Funny
I like that I like that
23
I like that
Dislike Dislike
20
Dislike
OMG OMG
16
OMG
alpinpon

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *