Netflix Alternatifi Kaliteli ve En İyi 10 Web TV Sitesi

1 min


Sponsored Links

İnternet üzerinde en iyi film akış, web TV, streaming ya da halk söylemi ile “beleş TV” sitelerini araştırdığınızda Netflix en başta gelen ve iyi olmadığı inkar edemez bir isim olacaktır. Birçok insanın hayatına giren ABD merkezli bu yayın sitesi, her gün arama motorlarına yazılan netflix izle, netflix kampanya, netflix üyelik gibi aramalarla ve hakkında  konuşulan çok sayıda haberle gündemde. 

Ancak tonlarca film, TV şovları, dizler ve diğer video içeriklerine rağmen, Netflix dünyadaki tek yayın hizmeti değil ve Netflix gibi bir çok alternatif site var. 

Netflix Kötü mü? 

Netflix’in birçok rakibi ve muadili vardır. İyi içerik barındıran ve fiyat etiketini de düşüren birçok online film yayın hizmetini kolayca bulabilirsiniz. Eğer arayışınız fiyat ile ilgili değilse, bazı insanlar yalnızca değişiklik için veya başka sebeplerden ötürü Netflix gibi sitelerin muadillerini araştırmak isteyebilir.

Çoğu kişi, çoğunlukla lisanslama kısıtlamaları nedeniyle bazı içeriklere ulaşamayabiliyor. Muhtemelen, bunun sebebi, Netflix’in orijinal filmler ve televizyon şovlarına daha fazla odaklanmaya başlaması  olabilir.

Bu durumda, sundukları fırsatları, içerikleri bir şekilde tüketirseniz, Netflix sisteminin sizde özel bir yeri olmayacak ve netflix alternatifi sitelere yoğunlaşacaksınız.


İşte deneyebileceğiniz en iyi 10 Netflix alternatifi site:


 1. alpinpon
  2

  Tıpkı Netflix gibi, Amazon Prime Video'nun da tanıtıma ihtiyacı yok. Popüler streaming veya akış hizmeti, dünya genelinde 100'den fazla ülkede de mevcuttur. Servis Amazon tarafından sağlanan aylık Prime abonelik ile birlikte geliyor. Böylece, daha ucuz bir anlaşma haline gelir.

  Prime Video, Netflix'in kapsamına kadar içerik kataloğuna sahip olmayabilir, ancak abonelerinin gereksinimlerini karşılamak için yeterlidir. Amazon'da ayrıca Amerikan Tanrıları, Z: Herşeyin Başlangıcı, Yüksek Kaledeki Adam, vb. Gibi harika şovlar da dahil olmak üzere birçok kurum içi yapım vardır.

  Şimdi, Prime Video ile ilgili en iyi şey, diğer akış servislerine nispeten daha ucuz erişim sağlayabilmenizdir. Showtime, Fandor, HBO, vb. Dahil olmak üzere Kanallar adı verilen farklı eklentilere abone olabilirsiniz. Böylece, en iyi Netflix alternatiflerinden biri olmanın yanı sıra, Prime Video, yayın hizmetleriniz için merkezi bir merkez olarak hareket edebilir. Ancak aktif bir Amazon Prime üyeliği ve ek bir aylık ücret gerektirir.

  Peki Neden Amazon Prime Video'yu Kullanmalıyım?
  • Müzik aboneliği ve ücretsiz üyelik işlemleri ve teslimi
  • Çok çeşitli içeriklere sahiptir
  Your email address will not be published.Required fields are marked *

 2. 2 Hulu


  alpinpon
  0

  Hulu, AMC, PBS, Starz, 21st Century Fox gibi önde medya şirketlerinin öncülük ettiği binlerce filme ve TV şovuna erişim sunan Netflix gibi ABD merkezli bir yayın sitesidir. Streaming hizmeti, dünyanın birçok yerinde bulunmaması nedeniyle Netflix kadar popüler gelmeyebilir.

  Hulu bazı sınırlı özellikleri ile ücretsiz film sitesi olarak tanınımıştır. The Handmaid’s Tale, The Path, Difficult People, vb. dahil orijinal programlar koleksiyonu ile en iyi Netflix alternatifleri arasında yer almaktadır. HBO, Cinemax ve Showtime içeriğine erişim sunmaktadır, ancak aynı şekilde yararlanmak için ekstra bir ücret istemektedir. Ayrıca, reklamları kaldırmak ve premium olmak için fazladan ödeme yapmanız gerekir.  Hulu ayrıca, Bulut DVR desteği ile birçok popüler kanalın Live TV yayınını sunmaktadır.

  Hulu Neden Tercih Edilmeli?
  • Görsel olarak çekici ve arayüz kullanımı kolaydır
  • Canlı TV kanallarının yayını mevcuttur
  Your email address will not be published.Required fields are marked *

  Sponsor Bağlantılar


 3. alpinpon
  0

  Netfliks alternatifi bir diğer yayın sitesi ise hiç şüphe yok ki HBO'dur. HBO şovlarının birçoğu, içinizde uyanmayı bekleyen film canavarını kolayca  uyandırabilir. Ancak kablolu ağ hizmeti  Türkiye'ye henüz gelmemiş vaziyette ve geldiğini düşünürsek de en sevdiğiniz bazı programları istediğiniz zaman izlemenize izin vermeyebilir maalesef.

  Yalnız şunu söylemeden de geçmek istemiyoruz ki 5 milyondan fazla abonesi olan HBO Now, Westworld ve Game of Thrones gibi dünyayı kasıp kavuran dizilerin mucidi olarak Netflix'in en büyük  alternatifidir. Tükiye'ye gelmesini dört gözle bekliyoruz.

  Your email address will not be published.Required fields are marked *

 4. 4 Tvibu


  alpinpon
  0

  TTnet'in altyapısıyla ortaya çıkarılan Tivibu internet üzerinden her türlü içeriği izlemenize olanak sunan Netfliks alternatifi yerli bir akış sitesi. Sosyal platformlarda ve televizyon reklamlarında  boy gösteren Tivibu dikkatlerinizden kaçmamıştır. 

  Peki hangi hizmetleri sunmaktadır;

  Tivibu Web : Bilgisayarınız üzerinden Tivibu Web ile yerli ve yabancı olmak üzere birçok TV kanalına ulaşabilir veı istediğiniz zaman durdurup istediğiniz zaman tekrar izleyebilirsiniz.  Birçok film, dizi, belgesel, çocuk ve müzik içeriğine sahip olan Tivibu bazı tatkılmalar olsa da kampanya yaptığı dönemlerde fiyat avantajı sağlıyor.

  Tivibu Cep: Cep telefonunuzda yine TV üzerinden olduğu gibi içeriklere ulaşabilir ve izleyebilirsiniz. Cep internetinizin hızlı ve kotasının yüksek olmasına dikkat edin.

  Your email address will not be published.Required fields are marked *

 5. 5 Hooq


  alpinpon
  0

  Hindistan'daki en iyi yayın hizmetleri arasında da yer alan Hooq, üç yıldan daha uzun bir süre önce başlamış ve Tayland, Singapur gibi Asya ülkelerinde de varlığını sürdürmektedir. Fiyatlandırma açısından Hooq, Netflix'e kıyasla neredeyse ücretsiz gibi birşey.

  Netflix alternatifi olarak bu yayın sitesi, 10.000'den fazla film ve TV şovu koleksiyonunda Arrow, Flash ve Legends of Tomorrow gibi kablolu yayınlardan aşina olduğumuz popüler şovları arşivinde hizmetinize sunar. Ayrıca, kullanıcıların çok fazla beklemeden yeni filmler izlemelerine izin veren sınırlı film kiralama hizmeti de sunar.

  Neden Hooq Kullanmalıyım?
  • Çok çok daha ucuz
  • Hollywood filmlerinin derlenmiş ve en iyi koleksiyonları vardır
  Your email address will not be published.Required fields are marked *

 6. 6 Fandor


  alpinpon
  0

  Çoğunlukla bağımsız olarak yapılan filmleri ve belgeselleri bulabileceğiniz video yayıncılığının öncüsü olan Fandor Netfliks rakiplerinden biridir. Ancak bağımsız olmayan popüler Hollywood filmleri her daim en çok izlenen filmler sıralamasında hep üst kısımlarda olursa Fandor'a abone olmak biraz itici gelebilir.

  Bu yayın hizmeti hakkında bilinen bir gerçek, sunulan hemen hemen her filmin insan denetiminden geçiyor olmasıdır. Netflix'in rakipleri ve alternatifleri listesinde Fandor'u değerli bir alternatif yapan şey, iyi tanımlanmış kategoriler ve alt kategorilerle kullanımı kolay bir arayüzle erişilebilen 7.000'e  yakın filmin kataloğudur.

  Fandor size iki haftalık ücretsiz erişim hizmeti sağlar ve bunun ardından aylık 50 -60 TL civarında (10 Dolar)bir ücret alınır. Dolayısıyla, pek çok platformda bulunmayan içerikleri izlemek istiyorsanız, düşünmek isteyebileceğiniz harika bir Netflix muadili bir site olabilir.

  İnsanlar yıllık plana abone olarak ve Fandor'un MoviePass  avantajı ile daha düşük fiyatlarda üyelik alabilirler.

  Neden Fandor Kullanıyoruz?
  • Bağımsız filmlerin büyük bir koleksiyonuna sahip
  • İlginç makaleler ve videolar içeren bir editör bölümünün bulunması
  Your email address will not be published.Required fields are marked *

 7. 7 Mubi


  alpinpon
  0

  Alternatif sitelerden bir diğer Web yayın akış servisi MUBI,  koleksiyonunda istediğiniz zaman izleyebileceğiniz tonlarca film içermiyor. Bunun yerine daha çok online ve sanal bir sinema salonu gibi bir hizmet sunuyor. 30 gün boyunca gösterimde olacak filmler her bir salon için  seçilerek kullanıcılara sunuluyor. Her gün yeni izleyicileri için yeni bir film seçiliyor.

  Başka birisinin film seçmesi fikri, tam hizmet gibi, izlenecek güzel filmler bulamadığınızda emin olunan sizin adınıza bu işi yapan bir hizmet çok mantıklı geliyor. Bu site Nextflix alternatifi olarak daha çok kişisel bir deneyim isteyenler için daha uygun diyebiliriz.

  TV şovları ve ana başlıklardaki eksikliği ile Mubi, klasiklere, sanata ve eski nostalji sevgisine özlem duyanların ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılayabilir. Ayrıca Mubi'nin film seçicil ekibi insanların alışkanlıklarını göz önünde bulundurmayı unutmayıp farklı filmlerle sizi şaşırtabiliyor.

  “Now Showing” yani şu an gösterimde yazısının altında sitenin sınırlı film koleksiyonuna göz atabilirsiniz.  Film akış hizmetinin 7 günlük ücretsiz denemesi sona erdikten sonra, 35 - 40 TL(7,5 ABD doları) tutarındaki aylık planı seçebilirsiniz.

  Neden Mubi Kullanmalıyım?
  • Seçilmiş kült, klasik ve uluslararası filmleri listeleyerek zaman kazandırır
  • Uygun fiyatlı planlarla birçok ülkede mevcuttur
  Your email address will not be published.Required fields are marked *


 8. alpinpon
  0

  Filmstruck, 2016 yılında başlatılan Criterion Collection ve Turner Classic Movies'in ortak girişimiyle bir çok uluslararası ve Hollywood unvanı sayesinde izleyicileri tarafından çok sevildi. Criterion adı, klasik sanat filmleriyle doldurulmuş DVD ve Blueray diskleri hakkında konuşurken insanların eski anılarında hep yer edinmiştir. . 2018'de itibaren koleksiyonuna  Warner Bros. kütüphanesinden filmler de eklemişti.

  Netflix'e alternatif bu site, yenilenen özellikleri ile birlikte sürekli güncellenen bir içerik kütüphanesi ile birlikte geliyor. Normal Filmstruck planlanı 30-35 TL / ay (14 günlük ücretsiz deneme sürümü) olarak ücretlendirilir. Premium içeriklere göre daha fazklı tipte abonelikler de mevcuttur.

  Filmstruck'u Neden Kullanmalıyım?
  • Eski filmlere ve nostaljiye özleminiz varsa denemenizi tavsiye ediyoruz.
  Your email address will not be published.Required fields are marked *


 9. alpinpon
  0

  Yine daha önce de bahsettiğimiz gibi, Hindistan'da yaşıyorsanız ve ucuz bir Netflix alternatifini arıyorsanız, Hotstar kesinlikle göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bir isim olabilir. Bu web yayın hizmetinin sunduğu içerik kataloğu günlük programlardan, Bollywood filmlerinden, canlı spor karşılaşmalarından, uluslararası filmlerden ve TV şovlarından oluşan bir koleksiyona sahiptir. Ücretsiz filmler ve şovlar olsa da premium içerikler için ödeme yapmanız gerekmektedir.

  Hotstar ayrıca, Hindistan yayın piyasasında HBO’nun boşluğunu, ABC ve Showtime’ın programlarıyla birlikte, popüler film ve TV şovlarına erişim sunarak da dolduruyor. Aylık olarak 15-20 TL gibi cüzi bir fiyatı vardır

  Neden Hotstar Kullanıyoruz?
  • Canlı maçlar, canlı haber, Hint TV şovları ve filmler 
  • Ucuz fiyat
  Your email address will not be published.Required fields are marked *

 10. 10 BluTV


  alpinpon
  0

  Bilgisayar, mobil cihazlar tablet cihazlar veya smart TV'ler üzerinden internet bağlantısı kurduğunuzda sürekli güncellenen yerli ve yabancı film ya da dizilere, canlı TV ve spor yayınına kolayca ulaşabiliyorsunuz.

  Aynı Netflix'te olduğu gibi BluTV sitemi de ücretli bir üyelik sistemi sunuyor bir üyelik sistemi mevcut. Eğer bir şansımı deneyeyim diyorsanız da BluTV'de 7 günlük bir ücretsiz deneme özelliği mevcut.

  Your email address will not be published.Required fields are marked *

Add Your Content
Or
Paste a YouTube, Instagram or SoundCloud link or embed code.

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

Funny Funny
16
Funny
I like that I like that
13
I like that
Dislike Dislike
10
Dislike
OMG OMG
6
OMG
alpinpon

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *