Lösev nedir

2 min


Sponsored Links

lösev nedir

LÖSEV nasıl kuruldu?
Bir devlet hastanesinde tedavi olan lösemili çocukların odalarına istedikleri küçük bir televizyonun başhekimlikçe alınmadığı, tedavisine ara verilerek  moral için memleketine yollanan küçük Osman’ın yol parası olmadığı için  geri gelmediği, minicik yüreklere verecek küçük bir oyuncağın dahi bulunmadığı koşullar altında, bir teneke masa, bir sandalye, sıfır lira ile yoktan var edilerek ve bu günlere getirilmiştir.

losev3.jpg

lösemili çoçuklar vakfı nedir 

Kurucuları kimlerdir?
8 Kasım 1998 yılında, Dr. Üstün EZER, idealist doktor arkadaşları ve lösemili çocukların babalarının elele vererek başlattıkları bu yolculuk bugün bütün dünyaya öncülük etmektedir. Kurucu başkan Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Dr. Ustün Ezer halen Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Önce bir kaç lösemili çocuk için yapılan etkinlikler, 2000 yılında bağışlarla açılan bir hastane, 2004 'te üretim atölyeleri ve Ispanak Mağazası, 2008 'de açılan Lösemili Çocuklar Okulu, 2010’da hizmete giren Lösemili Çocuklar
Köyü, 2012’de LSV DUKKAN zincirleri derken bütün dünyanın tanıdığı kocaman bir vakıf olmuşlardır.
Yokluklar, zorluklar ve engeller içerisinde bağışlarla hayata geçirilen, binlerce yavrumuza hayat veren bu eserler büyük bir azmin, inancın ve takım çalışmasının sonucu olarak ortaya çıkmıştır.


28040338.jpg

lösev bağış

Nasıl bagış yapabilirim? 

BANKA ARACILIĞI İLE…
Bütün bankaların Türkiye’nin her yerindeki tüm şubelerinden BAĞIŞ EKRANLARI aracılığıyla herhangi Bankaya gidemeyen bağışçılar vakfımızı telefonla arayarak bir havale masrafı ödemeden LÖSEV hesabına / kredi kartı bilgileri ile güven içinde bağış yapabilirler.
313632-losev-den-anlamli-ziyeret-527a448154ae8.jpgAYNİ YARDIMLARINIZ…
Lösemili Çocuklar Hastanesi ve Köyümüzde tedavi gören yüksek güvenlikli  aşağıdaki BAĞIŞ linkine tıklayarak güvenli bir şekilde bağışınızı yapabilirsiniz. http://www.losev.org.tr/bagis/bagis_secenekleri.html

Biz Devlet kuruluşu mudur?
LÖSEV, bir avuç insan tarafından sıfırdan yaratılmış gerçek bir sivil toplum kuruluşudur. Bir teneke masa, bir sandalye ile tek kuruşu olmadan kurulmuştur. Hatta vakıf olmak için şart olan paranın bir kısmını ellerimizle yaptığımız seramik rozetleri satarak, kalanını da kurucularımız kendi ceplerinden
koyarak sağlamışlardır. İnsana ve çocuğa hakettikleri değeri vererek, büyük düşünerek, hayaller
kurarak, kalıcı projeleri hayata geçirerek bugünlere gelmiştir. Bundan sonra da çok daha büyük eserleri hayata geçirmek için çalışacaktır.

losev%20(2).jpg

Sponsored Links

Devlet yardımı alıyor mu?
Cevap: " Bizleri anlayan, lösemili çocuklarımızın elinden tutan, destek olan bir devletimiz olmasını çok isterdik. Ama hiçbir şeyden çekmedik, bürokrasiden çektiğimiz kadar. Bırakın devletten yardım almayı, onun sırtından bu kadar yükü paylaşırken, lösemili çocuklara hayat verirken, KDV, stopaj, muttasar, SSK ve benzer isimlerle her ay devletimize milyonlarca (trilyonlarca) lira vergi ödemekteyiz. Üstelik vergi muafiyeti tanınmış, kamu yararına hizmet veren hayır kuruluşu olarak devletten beklentimiz; üzerindeki vergi yükünün kaldırılması hiç olmazsa hafifletilmesidir. Takdir büyüklerimizindir."
LÖSEV; Bakanlar Kurulu kararınca kar amacı gözetmeden kamu yararına çalışmakta olup
 tek gelir kaynağı sizlerin bağışlarıdır.

kimsesiz çoçukları koruma derneği ve lösev bağış

900.jpg

Kaynak :losev.org

[zombify_post]

Sponsor Bağlantılar


Like it? Share with your friends!

alpinpon

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *