Nasılı Bilen (3/6)


Sponsored Links

Tanımı: Nasılı bilme; her türlü bilgi ve becerinin toplamıdır, ancak kabul görülebilir bir iş performansı için ihtiyaç duyulmaktadır. Üç (3) boyutu vardır ;

1. Uzman – Pratik prosedürler, özel uzman teknikleri veya bilimsel disiplinler. Teknik bilgi, teknik yetenek bunlara örnektir. (HDMI girişinin hem ses hem de görüntü ilettiğini bilme)

2. Yönetim Bilgisi – Planlama, örgütleme, koordine etme, bütünleştirme. ( Bir projede bireyleri görevlendirme senaryosu ya da uygunluğuna göre seçim yapabilme senaryosu ). Bir çalışma ile ilgili faaliyetleri ve kaynakları yönetmek ve kontrol etmek (“bir yönetici gibi düşünmek”)

3. İnsan İlişkileri Becerileri – Aktif, pratik, kişiden kişiye, alanla ilgili insan ilişkileri becerileri. (İnsanlar arasındaki iletişimde akıcı ve anlayışlı olma)


alpinpon
0

Tanımı: Nasılı bilme; her türlü bilgi ve becerinin toplamıdır, ancak kabul görülebilir bir iş performansı için ihtiyaç duyulmaktadır. Üç (3) boyutu vardır ;

1. Uzman - Pratik prosedürler, özel uzman teknikleri veya bilimsel disiplinler. Teknik bilgi, teknik yetenek bunlara örnektir. (HDMI girişinin hem ses hem de görüntü ilettiğini bilme)

2. Yönetim Bilgisi - Planlama, örgütleme, koordine etme, bütünleştirme. ( Bir projede bireyleri görevlendirme senaryosu ya da uygunluğuna göre seçim yapabilme senaryosu ). Bir çalışma ile ilgili faaliyetleri ve kaynakları yönetmek ve kontrol etmek ("bir yönetici gibi düşünmek")

3. İnsan İlişkileri Becerileri - Aktif, pratik, kişiden kişiye, alanla ilgili insan ilişkileri becerileri. (İnsanlar arasındaki iletişimde akıcı ve anlayışlı olma)


Like it? Share with your friends!

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *