Ders seçme işlemi kolayca nasıl yapılır ? (5/8)


Sponsored Links

ALANLI OKUYANLAR 

İlk önce alanlı okuyan öğrenciler,her dönem ders seçimini yanında ”ortak” yazan derslerden 20, ”alan” yazan derslerden ise 10 kredilik dersler seçmelidirler.

ALANSIZ OKUYANLAR (YENİ ÖĞRENCİLER)

Alansız okuyanlar için  alan olmadığı için zorunlu derslerinde ”alan” ibareli dersler olmayacaktır. Bu sebeple her dönem ders seçerken ders seçme hakkınız olan 30 kredinin tamamını ”ortak” yazılı derslerden seçmelisiniz. Eğer “ortak” dersleri seçtiğinizde, o dönem alabileceğiniz ortak ders kredisi 30’a ulaşamıyorsa (örneğin o dönem 25 kredilik ortak ders seçip, daha fazla ortak ders seçemiyorsanız) geri kalan krediyi “seçmeli” derslerden seçip tamamlamalısınız.


alpinpon
0

ALANLI OKUYANLAR 

İlk önce alanlı okuyan öğrenciler,her dönem ders seçimini yanında ''ortak'' yazan derslerden 20, ''alan'' yazan derslerden ise 10 kredilik dersler seçmelidirler.


ALANSIZ OKUYANLAR (YENİ ÖĞRENCİLER)

Alansız okuyanlar için  alan olmadığı için zorunlu derslerinde ''alan'' ibareli dersler olmayacaktır. Bu sebeple her dönem ders seçerken ders seçme hakkınız olan 30 kredinin tamamını ''ortak'' yazılı derslerden seçmelisiniz. Eğer "ortak" dersleri seçtiğinizde, o dönem alabileceğiniz ortak ders kredisi 30'a ulaşamıyorsa (örneğin o dönem 25 kredilik ortak ders seçip, daha fazla ortak ders seçemiyorsanız) geri kalan krediyi "seçmeli" derslerden seçip tamamlamalısınız.


Like it? Share with your friends!

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *