6 Adımda Helpdesk Nedir Ne Değildir?

Helpdesk ne demek ve helpdesk hakkında bütün merak ettiklerinizin cevabı bizde!1 min


Sponsored Links

Helpdesk Nedir ?

Helpdesk ya da help desk nedir dediğimizde kısacası bilgisayar ve bilgisayar sistemi ile ilgili olan bütün kaynakları, ortamları ya da, araçları temin etmek, kurulumunu ve verimli çalışmasını sağlamak, bu birimlerde  oluşabilecek sorunları çözmek veyahut sorunun çözümünü takip etmek üzere görevlendirilmiş IT depatmanı  personelleridir.

Help-Desk.jpg

Örneğin bir helpdesk personeli bilgisayarı formatlamaktan tutun da antivirus yazılımlarının kurulmasına, bozulan yazıcının tamire gönderilmesinden Excel’de bir tablo oluşturulmasını göstermeye kadar her türlü İnformasyon Teknolojileri konusunda yardımcı olmaya hazır ve nazırdır.

Helpdesk Personelinde Aranan Özellikler Nelerdir ?

  • En az lise mezunu,
  • bilgisayar konusunda deneyimli,
  • kriz durumlarında doğru kararlar verebilen,
  • her daim yeniliğe açık
  • ve bilgi işlem konuşunda kendini geliştirmiş adaylar olması beklenir.

Bir bilişim uzmanı yani helpdesk personelinin 6 özellikten en az birine ya da o şirket için gerekli olan özelliğe sahip olması şirketlerin iş alımlarındaki değerlendirmelerinde baş rol oynar. Bunları bilirseniz iş sizin demektir. Bu 6 unsuru aşağıda sıralamaya çalıştım.

[zombify_post]Like it? Share with your friends!

alpinpon

One Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  1. My brother recommended I might like this website. He was totally right. This post actually made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!