Dünyanın öğrenmesi en zor 10 dili

1 min


Sponsored Links

Farklı bir dili öğrenmek eğlenceli ve yeni olanaklar sağlayabilir. Bununla birlikte, bazı dillerin öğrenimi diğerlerine göre daha kolaydır. Peki öğrenmesi en zor dil nedir? Birçoğu, ana dilinize ve diğer birçok faktöre bağlı olsa da, birçok öğrenci için en zorlu olabilecek dillerden bazılarını derledik. İşte dünyada öğrenilmesi en zor olan 10 dil.

 1. 1 Tagalog


  Bir Avustronezya dili olan Tagalog, Filipinlerin toplam nüfusunun neredeyse dörtte birinin konuştuğu dildir. Onun grameri ve sıradışı cümle yapısı onu öğrenmeyioldukça zorlaştırıyor.

 2. 2 Macarca


  Macaristan'ın resmi dili olan bu dil Macaristan toplulukları tarafından konuşulan bir Avrupa Birliği dilidir. Ayrıca Slovakya, Ukrayna, Sırbistan ve Romanya'da da konuşuluyor. Ural dil ailesine aittir ve karşılıklı ortak anlayışa dayalıdır.


 3. 3 Galce


  İskoç galcesi olarak da bilinen bu dil, İskoçya yerlileri tarafından konuşulan bir Galce dili. Goidelic dilinin bir üyesidir ve Manx ve Modern İrlandaca gibi Orta çağ irlandaca dilinden  geliştirilmiştir.

 4. 4 Japonca


  Bu Doğu Asya dili, Japonya'nın ulusal dili olup, dünya genelinde 125 milyondan fazla kişi tarafından konuşulmaktadır. Japonik dil ailesinin bir üyesi ve Çin ile olan yakın ilişkisi nedeniyle dünyanın en zor dilleri arasında yer alıyor. Ayrıca karmaşık bir saygı ifadesi içeren yapısı vardır.


 5. 5 Arnavutça


  Arnavutça, Kosova, Arnavutluk, Bulgaristan ve Makedonya Cumhuriyeti tarafından konuşulan bir Hint-Avrupa dilidir. Çok eski olan bu dil, ilk kez Karadağ, İtalya ve Yunanistan eski toplulukları tarafından konuşulmuştur. Benzer kelime özelliklerini Almanca ve Yunanca gibi diğer dillerle harmanlar. Bununla birlikte, sözcük dağarcığı diğer dillerden tamamen farklıdır.

 6. 6 İzlandaca


  Kuzey Germen lehçesi olan bu dil bir Hint-Avrupa dilidir. Amerika kıtasının sömürgeleştirilmesinden sonra Danimarka ve İsveç dillerinden büyük ölçüde etkilenmiştir.

 7. 7 Vietnamca


  Vietnamca, Vietnam'ın ulusal ve resmi dilinin yanısıra etnik azınlıkların çoğunun birinci veya ikinci dilidir. Vietnamca bazı kelimeler Çinlilerden alınmıştır. Ancak günümüzde kullanılan Vietnamca alfabesi, tonlar ve bazı harfler için ilave bazı ton ve harflerle bir Latin alfabesi haline gelmiştir.

 8. 8 Arapça


  Bugünün Arapça dili, 6. yüzyılda ilk kez konuşulan Klasik Arap dilinden gelmektedir. Bu dil Ortadoğu'dan Afrika Boynuzu'na uzanan geniş bir yelpazede konuşuluyor. Bununla birlikte, bu dili oldukça zorlaştıran harflerdeki büyük bükülmeler. Çocukken öğrendiğimiz Elif bBugünün Arapça dili, 6. yüzyılda ilk kez konuşulan Klasik Arap dilinin torunudur. Bu dil Ortadoğu'dan Afrika Boynuzu'na uzanan geniş bir yelpazede konuşuluyor. Bununla birlikte, bu dili oldukça zorlaştıran büyük bir bükülme var. Çocukken öğrendiğimiz Elifbalar ya da kuran bu kouda baya işimizi kolaylaştırabilir. Bununla birlikte, konuşma söz konusu olduğunda, arapça konuşan ülkeler de değişiklik göstermektedir.. Örneğin, Fas'tan bir Arapça konuşmacı, bir Arapça konuşan Mısır'dan gelen bir konuşmacıyı anlamada çok zorlanabilir.

  Sponsorlu Bağlantılar
 9. 9 Tai dili


  Daha çok Siamese veya Central Thai olarak bilinen Tay dili, Tayland'ın resmi ulusal dilidir. Tai-Kadai dil ailesinin bir üyesidir. Sözlerinin neredeyse yarısı Pali, Eski Khmer veya Sanskritçe'den  alınmıştır. Tayca temelde tonal ve analitiktir.Karmaşık yazılı alfabe ve işaretleyicileri ile bilinir.

 10. 10 Çince


  Çince ortak olarak anlaşılamayan birçok forma sahip . Bu dil toplam dünya nüfusunun yaklaşık beşte biri tarafından konuşulur ve öğrenilmesi en zor diller arasında kabul edilir. Standart Çin dili, Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC), Çin Cumhuriyeti (Tayvan) ve Singapur'da konuşulmaktadır.

  Kaynak: 25list


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

Funny Funny
30
Funny
I like that I like that
29
I like that
Dislike Dislike
25
Dislike
OMG OMG
22
OMG
alpinpon

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *