Blogunuz için para kazandıracak 7 etkili yöntem

1 min


Sponsored Links

Bir blogger, blogundan para kazanmaya nasıl başlar?

Hepimiz bloglarımızdan para kazanmanın bir çok yolu olduğunu biliyoruz, ancak çoğu eski ve işe yaramayacak yöntemler gibi görünüyor. Bu yüzden onları burada paylaşmayacağım, bunun yerine, blog yazarak para kazanmanın bazı püf noktalarını  vereceğim.

 1. 1 Google AdSense


  Eller aşağı, Google AdSense yukarı. Bir blogdan para kazanmanın en etkili yoludur. Ancak, blogunuz büyük miktarda trafik ve ziyaretçi almaya başladığında size iyi para verebilir.

  Günde 1000 ziyaret aldığınızı, blog trafiğinizden yararlanarak bir ayda 200 $ - 300 $ artırabileceğinizi tahmin edelim. Daha fazla tıklama almak için GA reklamlarınızı akıllıca yerleştirin. Sonuçta, hepsi daha fazla tıklama = daha fazla para kazanıyor! 2. 2 Banner ads

  Blogunuza Google AdSense reklamları yerleştirmekle ilgilenmiyorsanız, afiş reklamlar göstermek, daha fazla para kazanmanın en iyi yoludur. Blog ayrıntılarınızı yayınlamak için Buy sell ads hizmetleri kullanın. Blogunuz potansiyel bir trafik alıyorsa, başkaları  reklamlarını sitenize yerleştirmek isteyebilir.. Doğrudan reklam için buradaki bazı büyük markalara başvurabilirsiniz. Blogdan kazanç elde etmenin karlı yöntemlerinden biridir.

 3. 3 Ürün incelemesi


  Bloglarında bir ayda 2-3 ürün incelemesi yayınlayarak sadece 100-500 dolar kazanan az insan biliyorum. Ürün incelemelerini yayınlamak, bir siteden para kazanmanın etkili yoludur. Web siteniz sadık bir okuyucuya sahipse çekicilik yaratır. Sitenize bağlı olarak, inceleme başına 100 ila 500 $ artırabilirsiniz.

 4. 4 Blog servisleri


  Eğer bu işlerde yeniyseniz ve yeteneklerinizi satma konusunda bir tutkunuz varsa, bu yöntem kesinlikle sizin için. Para kazanmak için yazı servislerinizi, logo servislerinizi, tema yaratma veya eklenti üretim servislerinizi bloglarınızda satabilirsiniz.

  Bu şekil para kazanma modelinin en iyi yanı, daha fazla para kazanmak için büyük trafiğe ve ziyaretçi sayısına ihtiyacınız yoktur. Ancak hizmetlerinizi alabilmek için doğru insanlardan kaliteli bilgiye ihtiyaç duymanız gerekir. Ne kadar çok müşteriniz varsa, her ay ve her ay daha fazla para üretebilirsiniz.

 5. 5 Affiliate marketing


  herhangi bir sitede, banner veya text linkler kullanarak affiliate'i oldugunuz bir merchantin malini satmak ve bundan komisyon almaktir.

  Uyurken para kazanmak ister misin? Affiliate marketing sizin için doğru seçimdir. Ancak sitenizde başkalarının ürünlerini satmak için bazı becerilere sahip olmanız gerekir. Unutmayın kimse yabancılardan bir şeyler satın almaktan hoşlanmaz. Mesela bana göre , eğer acıkmış bir kısım insanın e posta adrslerini biliyorsanız, sitenizde aldığınız reklama bağlı şirket pazarlamasından çok para kazanabilirsiniz. Sabır,Affiliate marketing pazarlamasından fazla para kazanmanın gerçek anahtarıdır.

 6. 6 Kendi ürünlerinizi satmak


  Eğer online kazanma şansınız yoksa, kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. E-Kitaplar, bilgi ürünleri, eklentiler, temalar vb. Bunlar tamamen yeteneklerinize bağlıdır. Nerede iyi olduğunuzu gösterin. Daha iyi bir yazar, geliştirici veya konuşmacı mısınız? Gelirlerinizi en üst düzeye çıkarmak için becerilerinizi analiz ettikten sonra ürünlerinizi pazarlamaya başlayın.

 7. 7 Mail listesi oluşturmak


  Online para kazanmanın en iyi yollarından biri, bir e-posta listesi oluşturmaktır. 

  E-posta listesi, blog yazma becerilerinizden iyi gelir elde etmek istiyorsanız izlemeniz gereken bir yöntemdir. Para, mail listesinde 🙂 . Bir mail yani e-posta listesi oluşturmuyorsanız, kesinlikle masada para kaybediyorsunuz demektir. Blog kariyerinizin ilk gününden itibaren bir e-posta listesi oluşturmaya başlamayı ihmal etmeyin.

  Daha fazla e-posta abone edinmeyi merak ediyorsanız, aşağıda sıraladığım yazıyı okuyabilirsiniz;

  Daha fazla trafik çekin: Teklifinizin ne kadar iyi olursa olsun, sitelerinize kaliteli trafik çekmeden, daha fazla e-posta abonesi kazanamazsınız. Ne kadar çok trafiğe sahipseniz e-posta listenizi daha hızlı büyütebilirsiniz. Bloglarınıza veya açılış sayfalarınıza daha fazla trafik çekmek için misafir yayınları, blog yorumları, PPC reklamları vb. kullanın.

  Sponsor Bağlantılar


  Ücretsiz bir şey yayınlayın: Hızlı bir şekilde bir e-posta listesi oluşturmak istiyorsanız, ücretsiz bir şeyler verin. Online okuyucular, bir liste oluşturduğunuz için sitenize kaydolmazlar. Herhangi bir bülten için abone olmak için bir neden istiyorlar. Bu nedenle hedef kitlenizi bulun ve onlar için özel raporlar veya e-Kitaplar yazın veya bulun. Ayrıca videoları, podcast'leri vb. gibi şeyleri de verebilirsiniz. Buradaki ipucu, ücretsiz verdiğiniz şeyin okumaya değecek bir şey olduğundan emin olmaktır.


  En iyi otomatik cevaplayıcı kullanın: Otomatik yanıtlama yazılımlarını kullanmanızı öneririm. Bir e-posta listesi oluşturmak konusunda ciddi iseniz, GetResponse, AWeber, Mad Mimi vb. hizmetleri kullanın. Bu sistemler otomatik olarak üyelerinize ya da abonelerinize mesaj gönderecek ya da onların mesajlarını şablon bir metinle cevaplayacaktır. E-posta listesi bir iştir ve her iş yatırıma ihtiyaç duyar. 


  Açılış sayfaları kullanın: Blog sayfaları genel olarak dikkat dağınıklığı yaratır. E-posta listelerinizde daha fazla kabarıklık istiyorsanız, açılış sayfalarını kullanmayı deneyin. Açılış sayfaları, kullanıcılara daha az dikkat dağıtır ve çoğu zaman daha fazla ziyaretçi oranı elde eder. Açılış sayfaları oluşturmak için OptimizePress, Thrive Landing Pages vb. araçları kullanabilirsiniz.


  Eylemlere yönelik etkin çağrı kullanın: Web sitelerinizde "abone olmak" "ücretsiz güncellemeler " gibi kelimeleri kullanmayın. İnsanlar artık onları görmekten bıkmış durumda. Ziyaretçilerinizi kolayca posta listelerine abone olmaya ikna etmek için "Şimdi ücretsiz kitabını al" "ödev indirin" gibi eylemlere etkili bir şekilde çağrı kullanın. Eylem çağrısı oluştururken yaratıcı olun.


  Sosyal medya sitelerini kullanın: Sosyal medya, daha fazla e-posta liste yolu açmanın güçlü bir yoludur. Sosyal medya büyüyor ve büyümeye devam ediyor. Sosyal medyada başkalarıyla vakit geçirmek için kaliteli zaman harcamıyorsanız, kesinlikle sitenizi ziyaret eden birçok kişiyi kaybediyorsunuz demektir. Facebook fan sayfaları oluşturun, twitter'da aktif olun ve ağınızı büyütmek için G + 'da diğer insanlarla iletişime geçin.


  Çevrimiçi para kazanmaya yönelik Pro ipucu: Yukarıdan herhangi bir para kazanma modelini kullanmadan önce, her bir modeli birbiri ardına test etmeye dikkat edin. Tüm yöntemleri kullanarak blogunuzdan para kazanmaya çalışmayın. Bütün para kazanma yöntemine odaklanırsanız bir kuruş bile kazanmazsınız.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

Funny Funny
30
Funny
I like that I like that
26
I like that
Dislike Dislike
23
Dislike
OMG OMG
20
OMG
alpinpon

One Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 1. Bu büyük büyü tekeri benim için ne yaptığını ifade etmek için buradayım. Bunu denemek için cazip hale gelinceye kadar, büyü yapımına asla inanmam. Ben ve kocam birlikte yaşamada birçok sorun yaşadık, beni her zaman mutlu etmeyecek çünkü evliliğimizin dışındaki başka bir bayana aşık oldum çünkü kocamın bu kadını terk etmesini sağlamak için elimden geleni yaptım, Beni daha çok üzüyor, bu yüzden evliliğim boşandı, çünkü bana hiç ilgi göstermiyor. Böylece tüm bu acı ve endişe ile, eşimle aramızda tekrar bir şeyler olup olamayacağını görmek için bu büyü tekeri ile iletişim kurmaya karar verdim.