Blogunuza google reklamı eklemek çok kolay

1 min


Sponsored Links

İçerik ve okuyucu ile alakalı reklamlar gösteren  reklamcılık sistemi google reklam yani “Adsense”, uzman blog yazarlarının çoğunluğu için para kazanma yöntemidir. Blogcuların aldığı reklamlara, tıklama başına para ödenirken, geliri artırmak ve reklamlarda  maksimum tıklama almak için blog sayfasında çeşitli reklam yerleşimleri yapılabilir.

Bazı bloglarda, posta başlıklarının altına yerleştirilen Adsense reklam birimlerini görmüş olabilirsiniz. Bunun nedeni, yayın başlığının hemen altındaki alanın en fazla puanı aldığı ve AdSense reklam birimlerini Tıklama Oranı’nı (TO) artırmak için en iyi yer olmasıdır.

Post title: Yazı / Yayın başlığı

Ad: Reklam

Post body: Yazınızın içeriği


Adsense-Code-Placing-Method-One.png

Yazı başlığının altındaki reklamlar çekici gibi  olsa da bu durum sizin için de geçerli olacağı anlamına gelmiyor. Blogunuz için en iyi AdSense reklamı yerleşimini bulmak isterseniz, reklamları başlık, kenar çubuğu, altbilgi gibi çeşitli yerlere yerleştirerek denemeyi deneyin ve reklam tıklanma oranınızı belirli aralıklarla izleyin.

adsense-tahmini-kazanclar.jpg

Blogunuzu etkili bir şekilde para kazanmak için Blogunuzdan para kazandıracak 7 etkili yöntem yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazıda, Google Adsense reklamlarını blog yazılarındaki yayın başlıklarının altında nasıl göstereceğiniz konusunda size yol göstereceğim. Yani, çok fazla ileri gitmeden, işlemi başlayalım 😉

[zombify_post]


Like it? Share with your friends!

alpinpon

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *