Bir saatte almanca öğrenmenin 9 altın sırrı

1 min


Sponsored Links

Hepimiz farklı amaçlarla yabancı dillere yönelir onları kenarından köşesinden bir şekilde öğremeye çalışırız. Kimimiz işi gereği kimizi hobi kimimiz yurtdışı hayallerini gerçekleştirmek için dil öğrenmenin en kısa süreçlerini aramaya çalışırız. Almanca ingilizceden sonra biz türkler için en önemli yabancı dildir.  Bu sebeple günde sadece 1 saatinizi ayırarak almanca öğrenebilirsiniz.

140909170712_languages_extinction_640x360_bbc_nocredit.jpg

Sadece aşağıda derlediğim adımları yapın ve bunların dışına çıkmayın. 

 1. 1 Cep telefonunuzda harika bir uygulama


  Cep telefonunuza indireceğiniz dualingo isimli bu uygulama ile çok pratik, eğlenceli ve inanılması güç ama kolay bir şekilde temel almancayı öğrenebiliyorsunuz. Bizzat kendim denedim test ettim. Sonuç gerçekten de başarılı.

  dualingo.jpg


 2. 2 Anında çevirme


  Almanya'dasınız ve mesela bazı uyarı tabelalarında ne yazdığını bilmediğiniz  bir ya da 3- 5 kelimelik bir yazı çıktı. Bu durumda Word lens (tr eklentisi gelecek) ya da yine google translate uyguşamasını açıp internet olmadan  kameraya aldığınız ortamın sadece yazılarını çeviren, ve sanki  çevirdiğiniz yazı gerçekten oradaymış gibi gösteren mucizevi bir şeyi size sunuyor.

 3. 3 Anlam olarak çeviri sitesi


  Tamamen non-profit yani kar amacı gütmeden dil öğrenme ve öğretmeye dayalı bir sitedir. Birebir çeviri değil, tamamen anlama göre, sanki karşınızda bir Almanca hocası varmışcasına derdinize derman olacak bir sitedir. Hergün ayıracağınız o bir saatin bir yerine kesinlikle sığdırmanızı tavsiye ederim.

  www.tatobea.org

 4. 4 Ücretsiz almanca video


  İlk defa almanca dilini tanımak amacıyla türkçe anlatım olarak 30 dan fazla bu video serisini izleyebilirsiniz.

 5. 5 Google çeviri


  Ayırdığınız 1 saatiniz varsa ve elinizde uzunca bir almanca metni mevcutsa ve bunu teker teker her bir sözcüğü çevirmeye mecaliniz yoksa, kesinlikle google translate yani google çeviriyi kullanmanız gerekir. Tek yapmanız gereken https://translate.google.com/ bağlantısına gidip, buradaki çeviri kutusuna uzun almanca metnini yapıştırmak ya da yazmak. 

  almanca türkçe tercüme

 6. 6 Mobil çeviri


  Elinizde almaca yazılmış bir kağıt var 1 saatiniz dolmak üzere, yanınızda sözlük yok, olsa dahi bütün kelimeleri kısa bir sürede çevirmeniz imkansız gibi gelebilir. Bu durumda imdadınıza google translate'in mobil uygulaması yetişiyor. Tek yapmanız gereken uygulamayı açtıktan sonra elinizdeki almanca metnin fotoğrafını çekmek. Fotoğrafı çekilen metin uygulama tarafından tarandıktan sonra her bir kelime tıklanabilir hale geliyor. Ve kelimelerin üzerine tıkladığınızda anlamları gösteriliyor. Sadece sözcük değil de bir cümlenin tamamını çevirmek istiyorsanız, sadece parmağınızı o satırın bitimine kadar dokunarak sürümeniz yeterli olacaktır.


 7. 7 Almanca film


  Hergün olmasa da hafta sonu  film izlemeden önce bir hafta boyunca öğrendiklerinizi görmek için o değerli 1 saatinizin sadece 15-20 dakikalık kısmını bu diziye ayırın. Bir BBC yapımı her biri  çok kısa süren toplamda 20 bölüm olan seri Almanya'ya ilk defa gelmiş dil bilmeyen bir Antonesco isimli Romanyalı genci anlatıyor. Antonesco ile beraber sanki Almanya'daymış gibi sıfırdan almanca öğrenmek ve kulak dolgunluğu için kesinlikle izlenmesi gereken bir seri. 

 8. 8 Çocuk kitapları


  Her biri tamamen ücresiz resimli ve gayet eğlenceli görünen çocuk kitaplarını okuyarak zahmetsiz ve kolay bir şekilde unutması zor bir öğrenim gerçekleştirebilirsiniz. Arada sırada o bir saatinizi yatma vaktine denk getirip bu kitaplardan birini okumanızda yarar vardır.

  http://www.childrensbooksforever.com/childrenpages/German1.html

  Sponsor Bağlantılar

 9. 9 Bilgisayar uygulaması


  Tamamen bilgisayar üzerinde gösterdiği resimlerle sizi motive ederek öğretim yapan Rosetta Stone, şu ana kadar benim bildiğim gelmiş geçmiş en iyi öğretim serisi. Tek yapmanız gereken programı kurmak, daha sonra program sizi geri dönütler ile, ses kayıtlarıyla deneyerek eğlenceli ve kolay bir şekilde dil öğrenmenizi sağlıyor. Bilgisayar canavarıysanız o bir saatinizin tamamını sadece bu yazılımı kullanarak harcamanız da almanca öğrenmeniz için yeterlidir.

  almanca öğreniyorum


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

Funny Funny
10
Funny
I like that I like that
9
I like that
Dislike Dislike
3
Dislike
OMG OMG
33
OMG
alpinpon

0 Comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *